innowacje2010.pl

http://zioladar.com.pl/ziele-czystka

Czystek to niepozorne zioło, które daje tyle pozytywnych właściwości, że trudno wymienić wszystkie. Jeśli używasz czystek w konkretnym celu, to „skutkiem ubocznym” będzie jego dobry wpływ na inne dolegliwości.

Od czego zatem zacząć, rozpoczynając wywód na temat rozmaitych zastosowań czystka? Może od tego, że działa zarówno na wirusy, jak i na bakterie. Jest polecany w okresie zachorowań na grypę i przeziębienie. Wpływa na poprawę odporności organizmu. Zwalcza stany zapalne górnych dróg oddechowych.

To niesamowite, ale działa również odmładzająco – przeciwzmarszczkowo, a to za sprawą zawartej w nim ogromnej ilości antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki. Pomaga również, gdy walczymy z nadmiernym poceniem się – zwalcza nieprzyjemny zapach potu. Warto również wykorzystać go podczas walki zarówno z łupieżem, jak i przetłuszczaniem włosów. Jest też przydatny dla alergików – zwłaszcza tych, którzy są uczuleni na pyłki i kurz. Powinny się nim również zainteresować osoby z problemem trądzikowym, ponieważ czystek oczyszcza skórę od wewnątrz dając niesamowite efekty na zewnątrz.

Osoby lubiące spacery po lesie, mogą przestać obawiać się kleszczy. Pod warunkiem, że zaczną pić czystek, który odstrasza kleszcze, a przy okazji również komary i inne owady. Ot taki „skutek uboczny”.


ZiołaDar
Wrzosowa 58
41-260 Sławków

14 wpis

+18

2 wpisy

2 wpisy

14 wpis